Hala Expo centra je sinoć ponovo odisala svežinom, potvrđujući nivo standarda za ovakve događaje. Ponovo sa novim scenografskim rešenjima, što je ipak manje važno od zavidno dobrog ozvučenja, ali i akustike koji ovaj prostor ima. Mali sajam brendova i njihovih logoa isijavao je posvuda, a gužva je bila dovoljno prohodna
Mesto: EXPO XXI
Vreme: 8. mart 2008, od 22 do ranih jutarnjih časova
Domaća podrška: DJ Aćim
Organizacija: Tuborg i Grand Pleasure
Još jedna epizoda serije i pare i muzika koju na smenu režiraju srpska zastupništva inostranih kompanija, pokušavajući da dobrom žurkom izgrade emocionalni odnos potrošačke publike prema određenom brendu
Ekonomija srpskog klabinga i dalje opstaje zahvaljući intervencijama korporacija, a primer ove žurke je i ova viša cena ulaznice, što je uzrokovalo nešto slabiju posetu od realno moguće (kakvu je, recimo, Sven Väth imao prošle jeseni).
Domaća podrška u ovakvom tipu događaja najčešće se svodi na lokalpatriotske odnose zaposlenih menadžera, bivših devojaka i besmislene kompromise. Primer za to je i DJ Aćim, koga publika retko ima priliku da sluša u regularnim klubovima skorašnjih sezona, ali to je i legitimna odluka organizatora.
Booka Shade, nemački duo koji je prošle godine nastupao na festivalu Green Beat, a ove godine dolazi i na Exit, pojavom spaja već pomalo zaboravljenu VIVA Dance estetiku poze na bini s jedne, i korektan ali ne preterano zanimljiv miks progresivnog house i trancea s druge strane - čime je ovaj podžanr opisan i kao „neotrance“.
Njihov remiks pesme Oh Superman Laurie Anderson u saradnji sa M.A.N.D.Y. (kolegama po etiketi Get Physical Music) je primer funkcionalnog mediokritetskog pristupa „kako legendu učiniti bljutavom, ali tako da nas ipak ne naljuti“.
Kombinujući zvukove iz kompjutera, sintisajzera i elektronskih bubnjeva, uz veoma često obraćanje publici „kroz dijalog“, Booka Shade najviše liče na modernu cirkusantsku atrakciju koja sebe shvata previše ozbiljno, a ima i dovoljno publike koja to isto čini.
Prenaglašena gestikulacija “bubnjara” tokom lupanja palicama po padovima u kontrastu je sa drugom polovinom benda čije se ruke ne mogu videti. Uz sve ono što je rečeno publici tek tako, u prolazu, odvuklo je Booka Shade daleko od hedonističkog eskapizma koji klabing nudi već decenijama.
Mlade generacije srpskog klabinga ipak stasavaju u publiku sa stavom, ako je za primer jedna mlada devojka koja je došla da čuje samo njih, i spakovala se i otišla čim je nastup Booka Shade bio završen. “J*** vas Eric”, prokomentarisala je masu koja je većinom ipak došla zbog Erica Prydza, komercijalnijeg švedskog progresiv DJ-a.
Početak njegovog seta bio je u kontrastu sa trenutkom situacije, u kojoj je vrhunac nastupa Booka Shade nastavljen ničijom/nečijom muzikom, a Eric započeo neočekivano sporo i mračno.
Minimal tehno dominacija nije zaobišla ni Erica Prydza koji je tek nakon pola sata počeo da isporočuje željeni kontigent progresivnih sirovina – ali daleko od toga da je masa bila u ekstazi.
Kasnije je u setu sebi dozvolio da pusti i Chemical Brotehrs - Hey Boy, Hey Girl u nedavnom remiksu, ali i jednu od onih pesama koja bi trebalo da bude zabranjena nakon toliko eksploatacije – Seven Nation Army. Sve je to mirisalo na jedan komforan flešbek iz Dance arene Exita.
NAPOMENA:
Komentari ne odražavaju stav redakcije Popboksa već je ono što je u njima napisano isključivo stav autora komentara.
Da bi vaš komentar bio objavljen potrebno je da bude vezan za sadržinu teksta, odnosno da predstavlja mišljenje o objavljenom tekstu.
Nećemo objavljivati uvredljive, nepristojne i netolerantne komentare, kao ni one čijim bi se objavljivanjem prekršio Zakon o javnom informisanju.
Ukoliko nam u komentaru ukažete na činjeničnu, gramatičku, slovnu, tehničku i sl. grešku, bićemo vam zahvalni i prosledićemo informaciju odgovornima u redakciji, ali taj komentar nećemo objaviti.
Komentare koji se tiču uređivačke politike nećemo objavljivati, sve predloge (i zamerke, pohvale...) koje imate možete nam poslati e-mailom.
Komentari