Protekli vikend je, kao i onaj prethodni, za beogradsku klupsku scenu bio sve samo ne dosadan. Od nekoliko najavljivanih DJ-eva preporukama su se izdvojili Chris Fortier & Desyn Masiello 18. izdanju serijala Pleasures, te gay ikona 80-ih Boy George
Datum: Pleasure – 10. mart, Boy George – 11. mart
Mesto: SKC/Poseydon
Produkcija: HMK Music/And Music
Dostigavši punoletstvo, serija DJ-inga
Pleasure pokazala je da je stasala i ozbiljno zaposela mestu u životu Beograda. U scensko-tehničkom smislu, ovo je do sada verovatno najozbiljnija prezentacija slike, zvuka i doživljaja, čemu zapravo teži svaka koncertna atrakcija. Podsetili smo se clubbinga iz vremena Lucky Strike Urban Experiencea, ovoga puta sa mnogo više kvalitetnog i nekomercijalnog zvuka.
Chris Fortier kombinuje savremeni dance zvuk sa deep houseom i breakbeatom. Sada je jasno zašto nam baš on u serijalu Pleasure dolazi posle Digweeda, a pre jedne od najtraženijih DJ zvezda – Sashe, koji je najavljen za sledeći Pleasure. Upravo im je maestralni Amerikanac Fortier omogućio prve nastupe u SAD. Hvala mu na nezaboravnom setu održanom u petak u SKC-u, sa kojim je pokazao da jedna neakustična dvorana može biti i te kako dobar provodnik sintetičkog zvuka.
S druge strane, predvodnik pop sastava Culture Club, sada već u poznim godinama, nije ispunio očekivanja. Prepoznatljivog izgleda sa početka 80-ih, samim svojim imenom i pojavom
Boy George je izazvao ovacije publike, posebno starijih generacija, koja nije tako česta na ovakvim događajima. Tokom njegovog muzičkog umeća nije nam otkrio ništa novo, a možda nije ni trebalo. Atmosfera, a i sam izbor muzike, podsećala je na tako davne i tako dobre 80-e, u kojima se publika u subotu uveče u Poseydonu nije baš najbolje snašla, ali se jeste zabavljala. Trudili su se i Boy George, a i publika. Svi su bili tu zbog zabave.
Iako je MKDSL napravio dobru podlogu za zvezdu večeri, ovaj to baš nije uspeo da iskoristi. Ovo je primer da dobar izbor muzike nije dovoljan za dobar DJ-ing. Puko puštanje house mixeva velikih hitova i hod po destinacijama izvornog housea bez autentičnih semplova koji se ponavljaju ostavlja nas na nivou pesme i kompilacije dobrih pesama. Boy George je imao dobar izbor pesama, ali tu je stao. Ne baš uspelom događaju doprinela je i siromašna scensko-zvučna produkcija organizatora.
Zajedničko za obe večeri/događaja je mali broj posetioca, s obzirom na veliku medijsku podršku i pompeznu kampanju. Uprkos prihvatljivoj ceni ulaznica, publika usled sve više ovakvih događaja i mogućnosti izbora od dva ili tri klupska dešavanja za jedno veče ostavlja dovoljno prostora za dance floor.
Za finansiranje velikih muzičkih imena pobrinuli su se sponzori. Mecena obe večeri je bio Japan Tobaco International (JTI). Pleasure sponzoriše Winston, a Boy Georgea Camel. Zakon o oglašavanju zabranjuje pojavljivanje logoa proizvođača i oni su prisutni samo preko prodajnih pultova. Winston je pronašao inteligentno rešenje, zajedno sa mladom renomiranom marketing agencijom Buzz Advertising: tokom celog događaja figuriraju krila, asocijacija na krila orla i njihovu kampanju slobode. Publici je koncept predstavljen kao “krila anđela”.
Nekada su zvezde bile rock grupe, popularni pevači. Danas važi geslo "DJ iz king". Svi nestrpljivo očekuju šta će im DJ servirati sa svog specijalnog menija. Mnogo je teže napraviti dobru zabavu uz pomoć ploča, svetla i mikseva. Kada si veliki (ili mali) bend, tvoja energija vodi publiku, i sve što znaš to i pokažeš za sat i po vremena. Retke su zabave gde DJ može da drži pažnju publike dva-tri sata.
Menadžment zabave u Srbiji počeo je da funkcioniše.
Komentari
Trenutno nema komentara.
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali tekstove.