Posle 17 godina pauze, pop zvezda iz prve polovine osamdesetih Adam Ant oglasio se novom, povratničkom pločom. Album nosi naslov Adam Ant Is The Blueblack Hussar In Marrying The Gunner’s Daughter, i prema pevačevim rečima veoma je ličan. "Odrastao sam u glam eri, i za mene svaki album treba da ima svoj izgled, kao što ima svoj zvuk", rekao je Ant u intervjuu za Telegraph.
Posle 17 godina pauze, pop zvezda iz prve polovine osamdesetih Adam Ant oglasio se novom, povratničkom pločom. Album nosi naslov Adam Ant Is The Blueblack Hussar In , i prema pevačevim rečima veoma je ličan. "Odrastao sam u glam eri, i za mene svaki album treba da ima svoj izgled, kao što ima svoj zvuk", rekao je Ant u intervjuu za Telegraph.
"Gledao sam omot mog albuma Kings of the Wild Frontier iz 1980. i zapitao se: "Kako bi ovaj mladi husar izgledao 30 godina kasnije, nakon učešća u brojnim ratovima?", objasnio je Ant prvi deo "naslova na rasklapanje" svog povratničkog izdanja. Šte se tiče drugog dela - Marrying The Gunner’s Daughter (Ženiti tobdžijinu ćerku, prim. nov.) je izraz iz starog nautičkog slenga kojim je opisivano postupak vezivanja za top i bičevanja mornara, što je za Anta metafora njegovog statusa u odnosu sa muzičkom industrijom.
"Neki ljudi će misliti da sam previše dramatičan. Cenim ono što su radile diskografske kuće, ali sa ekonomske tačke gledišta, njihovo ponašanje je bilo ubistveno", ocenjuje Ant, koji je novi album objavio u sopstvenoj režiji: "Predstavljam domaću radinost i zadovoljan sam kako mi ide. Super mi je i drago mi je što se ponovo bavim onim čime bi trebalo da se bavim".
Razlog za gotovo dvodecenijsko odsustvo sa diskografske scene uzrokovano je Antovim lošim psihičkim stanjem. On je od najranije mladosti imao problem sa mentalnim zdravljem, zbog čega je u 21. godini života pokušao da sebi oduzme život. Od 1980. do 1985. zabeležio je 22 hita, a Britanija i ostatak sveta okupirani su tzv. Antmanijom.
Sredinom poslednje decenije prošlog veka je potpuno nestao sa scene, a kada se pre tri godine vratio koncertima rešio je da ne prećutkuje razloge svog odsustva: "To se zove bipolarni poremećaj, ali to je moderan termin. To je nekad bila manična depresija. Oboljenje koje je okruženo velikim neznanjem i žigom tabua. Ja dolazim iz siromašne kuće, i što je još gore, iz ludačke kuće. Toga ne treba da te bude stid, ali te je ipak sramota. Većinu vremena nisi u stanju da podeliš svoju nedaću čak i sa najbližima jer te je strah da ćeš ih oterati od sebe. Mislim da pomaže svako ko javno govori o ovom problemu".
"Ako ozbiljno pogledaš simptome bipolarnog poremećaja, a to su promiskuitet, preterano trošenje novca, nošenje čudne odeće - svi ti signali za uzbunu su zapravo opis posla kojim se bavim. Teško je sresti se sa psihijatrom koji ćete pitati: "Zbog čega nosiš kožnu jaknu sa držačima?". Ne znam što je nosim, možda zato što sam roker!", zaključuje priču Adam Ant.
NAPOMENA:
Komentari ne odražavaju stav redakcije Popboksa već je ono što je u njima napisano isključivo stav autora komentara.
Da bi vaš komentar bio objavljen potrebno je da bude vezan za sadržinu teksta, odnosno da predstavlja mišljenje o objavljenom tekstu.
Nećemo objavljivati uvredljive, nepristojne i netolerantne komentare, kao ni one čijim bi se objavljivanjem prekršio Zakon o javnom informisanju.
Ukoliko nam u komentaru ukažete na činjeničnu, gramatičku, slovnu, tehničku i sl. grešku, bićemo vam zahvalni i prosledićemo informaciju odgovornima u redakciji, ali taj komentar nećemo objaviti.
Komentare koji se tiču uređivačke politike nećemo objavljivati, sve predloge (i zamerke, pohvale...) koje imate možete nam poslati e-mailom.
Komentari