Izdavačka kuća Red Box poziva sve zainteresovane da po nižoj ceni kupe knjigu Povijest gay i lezbijskog života i kulture kako bi se obezbedila finasijska sredstva za završetak ovog kapitalnog projekta.
Izdavačka kuća Red Box poziva sve zainteresovane da po nižoj ceni kupe knjigu Povijest gay i lezbijskog života i kulture kako bi se obezbedila finasijska sredstva za završetak ovog kapitalnog projekta.
"Povijest gay i lezbijskog života i kulture je zajednički projekat beogradskog izdavača RED BOX i zagrebačkog SANDORF i praktično je prvo zajedničko srpsko-hrvatsko tj hrvatsko-srpsko izdanje", navodi se u saopštenju.
Knjiga je u Britaniji izašla u drugoj polovini 2010. godine i ovo izdanje je jedno od prvih deset prevoda objavljenih u svetu. Do sada su prava kupljena za Italiju, Holandiju, Japan, Francusku, Španiju, Poljsku, Švedsku, Grčku, Finsku i Nemačku
"U pretplati obezbeđujete svoj primerak po ceni 60% nižoj od knjižarske: 1560 +PDV=1685 dinara. Ili na 4 jednake mesečne rate po 600 dinara = 2400 dinara. Po izlasku iz štampe maloprodajna cena knjige biće 3900+PDV=4212 dinara. Knjiga je formata 25 cm x 20 cm, 384 strane sa 253 fotografije i ilustracije ood kojih je 127 u boji, štampano na kunstdruku, u tvrdom povezu, šivena, sa zaštitnim omotom u boji", navodi se u saopštenju.
Više informacija možete dobiti putem emaila - redboxknjige@gmail.com
O knjizi, citiramo tekst koji smo dobili:
Od pamtiveka su širom sveta neki muškarci I žene čeznuli za emocionalnom i fizičkom prisnošću s osobama istog pola. Njihova priča je dugo bila potisnuta, zanemarena i iskrivljena, ali je poslednjih godina postala predmet mnogih istraživanja. Povijest gej i lezbijskog života i kulture oslanja se na taj radove kako bi predstavila živopisan i izazovan pregled onoga što smo još do juče nazivali „tajnom istorijom“.
U nastajanju ove sveobuhvatne knjige o važnom segmentu ljudske socijalne istorije učestvovalo je četrnaest autora, univerzitetskih profesora i istoričara iz sedam zemalja, koji prikazuju različite društvene koncepte i stavove prema homoseksualnosti. Knjiga se otvara antičkom Grčkom i Rimom, a prati istoriju sve do današnjih dana i problematike prava gej i lezbijske zajednice, AIDS-a
i istospolnih brakova. Autori se bave i drugim kulturama pored onih zapadnih i pritom otkrivaju raznoliku svetsku istoriju istopolnih veza koja uključuje persijsku homoerotsku poeziju, ženske transvestite u Italiji osamnaestog veka, razuzdane užitke u Berlinu između dva svetska rata kao i koncept trećeg pola u Aziji i među američkim Indijancima. Povijest gej i lezbijskog života i kulture temelji se na mnoštvu obrađene građe :memoarima, pismima, arhivima, delima likovne umetnosti i književnosti. Nasleđe ovih žena i muškaraca uticalo je na savremene stavove o seksualnosti, a i dalje utiče na stil života mnogih ljudi. Povijest gej i lezbijskog života i kulture jedina je knjiga koja pruža celovit pregled duge istorije iz koje su potekle današnja bogata i raznolika gej i lezbijska kultura, a predstavlja i sveobuhvatni, globalni portret gej istorije, prepun sjajnih ilustracija.
Od Teokritovih stihova do Queer As Folk, od indijanskih travestita Severne Amerike do aboridžinskih dečaka-supruga u Australiji, ova neobična i knjiga sa vrlo širokim opsegom ilustruje istovremeno mnoge aspekte ljubavi i požude, kao i različite načine na koje su se takve želje pojavljivale i pokazivale kroz vekove, dajući istovremeno veliki doprinos razumevanju kulture i istorije uopšte.
NAPOMENA:
Komentari ne odražavaju stav redakcije Popboksa već je ono što je u njima napisano isključivo stav autora komentara.
Da bi vaš komentar bio objavljen potrebno je da bude vezan za sadržinu teksta, odnosno da predstavlja mišljenje o objavljenom tekstu.
Nećemo objavljivati uvredljive, nepristojne i netolerantne komentare, kao ni one čijim bi se objavljivanjem prekršio Zakon o javnom informisanju.
Ukoliko nam u komentaru ukažete na činjeničnu, gramatičku, slovnu, tehničku i sl. grešku, bićemo vam zahvalni i prosledićemo informaciju odgovornima u redakciji, ali taj komentar nećemo objaviti.
Komentare koji se tiču uređivačke politike nećemo objavljivati, sve predloge (i zamerke, pohvale...) koje imate možete nam poslati e-mailom.
Komentari