Nova verzija Appleovog uređaja iPhone, jednog od najprodavanijih mobilnih telefona prošle godine, juče se našao na tržištu 70 novih zemalja.
Među njima za sada nema Srbije: nijedna od domaćih mobilnih operatore nije potpisao ugovor sa Appleom, ali će se do kraja godine prodavati na tržištu Hrvatske, Mađarske i Rumunije.
Druga po veličini bina na festivalu, već prepuna densera koje je do tada zabavljao Tiga, ugostila je na jedan sat braću Dewaele, koji čine osnovu belgijske grupe Soulwax, kao i projekta 2many DJs koji je dobio zaseban termin u Areni nekoliko sati kasnije.
Gužva je već bila više nego dovoljna a masa razigrana, kada su na binu izašla četiri džentlmena u belom...
Na velika vrata i uz više tehničkih problema, sinoć su najnoviji plesni žanr publici Exita predstavile njegove vedete Benga i Skream, uz pomoć drum’n’bass MC veterana Stamine.
Dubstep bez masivnog basa je kao rock bez gitara. Stamina MC je par puta prekidao Bengu i Skreama urgirajući kod tonaca pojačavanje basa.
Bilo je dosta skeptičnih komentara kad je objavljeno da će Roni Size na ovogodišnjem Exitu nastupiti uživo sa Reprazent ekipom.
Prvensteno zbog bojazni mogu li se njegovi drum’n bass klasici jednako uverljivo izvesti uživo, sa bendom.
Publika ispred Main Stagea pripremana je za nastup Primal Screama na veoma prijatan način: najpre su se sa ozvučenja nizali klasici Clasha, a po gašenju svetla livadu je ispunila bremenita Radioheadova numera All I Need, čije je intoniranje delovalo gotovo kao deo nastupa Ostrvljana...
...I to možda i najbolji.
Godišnjica pojavljivanja punk pokreta, koja je obeležena prošle godine, predstavlja poseban kontekst koji su urednici programa na Exitovom Main Stageu uzeli u obzir.
Nedelja očigledno predstavlja tematski dan, a sinoć je publika imala priliku da vidi nastup bivšeg člana sastava Jam i Style Council Paula Wellera.
Kao i prvog dana Exita (The BellRays), i jučerasnji najbolji koncert na Main Stageu počeo je po danu – u 20:30.
Kratko i jasno: Gossip su zvučali opako dobro! Gotovo da trenutno u rock’n’rollu ne postoji pevačica (OK, uz Lisu Kekaulu) koja se toliko daje na bini.
Guardian ovi dana piše o pošasti koja je zavladala šou biznisom – privatnim koncertima za bogataše, najčešće za ruske i arapske bogataše.
Nekada su takve svirke gotovo po pravilu održavali tribute bendovi i zvezde na zalasku, ali danas je to ključna stavka za brzu zaradu.
Razgovori sa bivšom članicom Ekatarine Velike Margitom Stefanović objavljeni su u knjizi Aleksandra Ilića Vrati unatrag.
Beogradski SKC je to danas najavio kao "knjigu koja će oduševiti fanove i ustalasati duhove".
Izdavač je ovaj album najavljivao kao "dinamičnu ploču, modernog senzibiliteta, koja definitivno sadrži neke od najboljih pesama koje je Dejan Cukić uradio do sada". Mi mislimo da je on neke od svojih najboljih pesama napisao pre 20 godina, u nekom potpuno drugačijem vremenu