Večeras će u Muzueju afričke umetnosti u Beogradu biti održana tribina Identitet i mesto kapuere u savremenom društvu, koja se organizuje u okviru programa Savremena kultura Latinske Amerike, kao deo projekta Kulture ritmova.
Večeras će u Muzueju afričke umetnosti u Beogradu biti održana tribina Identitet i mesto kapuere u savremenom društvu, koja se organizuje u okviru programa Savremena kultura Latinske Amerike, kao deo projekta Kulture ritmova.
"Predavanje i razgovor o kapueri imaju ambiciju da publiku dodatno informišu, a neupućenima približe kontrakulturni pokret vezan za brazilsku kapueru: istorijat i kontekst njenog nastanka, odgovarajuće adaptacije ovog fenomena s obzirom na potrebe određenog društva, te njegovog 'prevođenja' u aktuelni kontekst delovanja, vezan za ideologiju otpora, kao i umetničko angažovanje kroz muziku, poznavanje i korišćenje određenih instrumenata, ples, te sportsku kulturu (kulturu borilačkih veština)", najavljuju organizatori.
Na tribini će govoriti Marcos Albuquerque, profesor kapuere iz Brazila, koji osam godina vodi grupu Kapuera Angola centar u Beogradu i Novom Sadu.
Razgovor sa gostom tribine vodiće Jovana Dudić, apsolvent istorije umetnosti na Filozofskom fakultetu u Beogradu, koja se aktivno bavi kapuerom i afrokubanskim plesovima.
Ciklus tribina Savremena kultura Latinske Amerike i prateće programe Gradovi plešu, zajednički realizuju: Mladi grašak, udruženje građana za umetnost, kulturu, medije i društvena pitanja, Kapuera Angola centar, plesne škole Casa Latina, Estilo Cubano i Tango natural, NVO Beosalsa.com i Studentski forum za Latinsku Ameriku (SFLA), u saradnji sa Zavodom za proučavanje kulturnog razvitka, Studentskim kulturnim centrom u Beogradu, Centrom za kulturu Stari grad i Prirodnjačkim muzejom Srbije.
Početak današnjeg predavanja je najavljen za 19h.
NAPOMENA:
Komentari ne odražavaju stav redakcije Popboksa već je ono što je u njima napisano isključivo stav autora komentara.
Da bi vaš komentar bio objavljen potrebno je da bude vezan za sadržinu teksta, odnosno da predstavlja mišljenje o objavljenom tekstu.
Nećemo objavljivati uvredljive, nepristojne i netolerantne komentare, kao ni one čijim bi se objavljivanjem prekršio Zakon o javnom informisanju.
Ukoliko nam u komentaru ukažete na činjeničnu, gramatičku, slovnu, tehničku i sl. grešku, bićemo vam zahvalni i prosledićemo informaciju odgovornima u redakciji, ali taj komentar nećemo objaviti.
Komentare koji se tiču uređivačke politike nećemo objavljivati, sve predloge (i zamerke, pohvale...) koje imate možete nam poslati e-mailom.
Komentari
Trenutno nema komentara.
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali tekstove.